Fáilte chuig leinstergaa.ie - suíomh oifigiúil Comhairle Laighean CLG

Weekly Fixtures

 

Saturday Nov 18th 2017

Top Oil Corn Ui Dhuill (SH “A”) ‘Group Teams’ Rd 1
Dunganny (2.00 pm) Meath Schools v Antrim Schools

Top Oil Corn Ui Dhuill (SH “A”) ‘Group Teams’ Rd 1
Abbotstown (2.00 pm) Wexford Schools v Dublin South

 

Mon Nov 20th 2017

Top Oil Leinster PP Sch SH “B”
St. Patrick’s Park (12.30 pm) St. Mary’s CBS Enniscorthy v Gorey CS

Top Oil Dublin PP Sch Juv F “B” Semi Final
Broomfield (12.30 pm) Malahide CS v St. Colmcille’s CS

 

Tues Nov 21st 2017

Top Oil Dublin PP Sch Jun H “B” QF
Broomfield (1.45 pm) Malahide CS v Terenure College

Top Oil Leinster PP Sch Jun H “A1” ‘Rest of Leinster’ Final
Ballykelly Gaa (12.15 pm) Mountrath CS v Colaiste Eoin

Top Oil North Leinster PP Sch Jun H “C” Semi Final
Rochfortbridge (10.45 am) St. Joseph’s Rochfortbridge v Clonaslee VS

 

Wed Nov 22nd 2017

Top Oil Bro. Bosco Cup Rd 2 (Group A)
Newbridge (2.00 pm) Patrician Newbridge v Sc. Aodhain  OFF

Top Oil Bro. Bosco Cup Rd 2 (Group C) Clane Gaa (1.30 pm)

Sc. Mhuire Clane v Col Mhuire Mullingar   OFF

Top Oil Bro. Bosco Cup Rd 2 (Group D)
Edenderry Gaa (2.00 pm) St. Mary’s Edenderry v Good Counsel now St. Brigid’s Castleknock

Top Oil Leinster SH “A” Corn Ui Dhuill League Final
Netwatch Fenagh (7.00 pm) St. Kieran’s v Borris VS

Top Oil Leinster PP Sch SH “B”
Bunclody (12.00 pm) FCJ Bunclody v Abbey CC Ferrybank    OFF

Tom Quinlan Plate 1 Semi Final
O’Toole’s Gaa (12.30 pm) Donahies CS v Terenure College

Top Oil North Leinster PP Sch SF “D” Rd 1
Mullingar Shamrocks (12.00 pm) St. Finian’s College v Ardscoil Phadraig Granard

Top Oil Leinster PP Sch SF “A” ‘Group Teams’ Rd 1
Newtown Blues Gaa (3.00 pm) Drogheda Schools v Dundalk Schools

Top Oil North Leinster PP Sch SF “D” Rd 1
Mullingar (1.00 pm) Mullingar CC v Lanesboro CC

Top Oil Dublin PP Sch SF “D1”
Balbriggan (11.00 am) Balbriggan CC v OLM Drimnagh

 

Thurs Nov 23rd 2017

Top Oil Bro. Bosco Cup Rd 2 (Group F)
St. Fintan’s Sutton (1.30 pm) St. Fintan’s Sutton v Marist Athlone

Top Oil Bro. Bosco Cup Rd 2 (Group B)
Hogan Park, Moate (12.30 pm) Moate CS v St. Pat’s Navan

Top Oil Leinster PP Sch SH “B”
Eire Og Corra Choill (11.15 am) Naas CBS v Col Choilm Tullamore

Top Oil Dublin PP Sch Juv F “A” Final
St. Brigid’s Astro (2.00 pm) Sc. Aodhain v Maynooth SS

Tom Quinlan Shield 2 Final
DCU Sportsground (1.30 pm) Ardgillan CC v HFCS Rathcoole

Top Oil Dublin PP Sch Juv F “A” Final
Clonkeen College (11.15 am) Clonkeen College v Col Cois Life

Top Oil Dublin PP Sch SF “D1” QF
Ballyfermot De La Salle (2.00 pm) Kylemore College v Riversdale CC  OFF

 

Fri Nov 24th 2017

Top Oil Bro. Bosco Cup Rd 2 (Group E)
Athlone CC (2.00 pm) Athlone CC v St. Benildus College

Top Oil Leinster PP Sch SH “B”
St Loman’s (11.00 am) Col Mhuire Mullingar v Banagher College

Top Oil South Leinster PP Sch Jun H “B” Final
Netwatch Fenagh (12.00 pm) Heywood CS v Gorey CS

Top Oil Dublin PP Sch Jun “D1” QF
Alfie Byrne (10.30 am) Hartstown CS v GC Reachrann

Top Oil Dublin PP Sch SF “D1” QF
Balheary (2.00 pm) St. Finian’s CC v St. Joseph’s CBS

Top Oil South Leinster PP Sch Juv F “A” Semi Final
Sc Mhuire Clane (11.30 am) Sc Mhuire Clane v Knockbeg College

          

Carlow GAA
Dublin GAA
Kildare GAA
Kilkenny GAA
Laois GAA
Longford GAA
Louth GAA
Meath GAA
Offaly GAA
Westmeath GAA
Wexford GAA
Wicklow GAA